teleporady

Poradnia Okulistyczna Dziecięca

Poradnia Okulistyczna Dziecięca w Lubinie została stworzona z myślą o najmłodszych pacjentach. Nasi okuliści specjalizują się w wykrywaniu wad wzroku, choroby zezowatej i schorzeń narządu wzroku nawet w przypadku najmłodszych dzieci, w pierwszych stadiach życia.

Diagnostyka chorób i wad wzroku

Jednymi z najczęściej diagnozowanymi chorobami i wadami narządu wzroku wśród dzieci są przede wszystkim:

• zapalenie spojówek,
• jaskra wrodzona,
• krótkowzroczność,
• dalekowzroczność,
• zez.

Każdą z tych chorób diagnozujemy za pomocą nowoczesnego sprzętu medycznego i urządzeń takich jak tablica Snellena, lampa szczelinowa czy aparatura do badania i treningu widzenia plamkowego. Sprawna diagnostyka i dobre podejście do dzieci powodują, że nasi lekarze są w stanie bardzo szybko zidentyfikować daną chorobę i zaproponować małemu pacjentowi i jego rodzicom odpowiednią metodę terapii.

Pierwsza wizyta u okulisty i dziecięcy strach

Specjaliści pracujący w Poradni Okulistycznej Dziecięcej w Lubinie mają pełną świadomość tego, że dzieci są pacjentami potrzebującymi specjalnej uwagi i że okulistyczna aparatura może wywoływać w nich strach. Znając dziecięce zachowania, okuliści z naszej poradni dokładają wszelkich starań, aby zniwelować to przerażenie – tłumaczą dzieciom, co za chwilę się wydarzy, pokazują, że badania okulistyczne nie są bolesne, a cała procedura nie trwa długo, dzięki czemu mały pacjent czuje się pewniej.

Co robić, kiedy dziecko nie chce nosić okularów?

Wiele wad narządu wzroku i widzenia można skorygować za pomocą odpowiednio dobranych okularów. Coraz rzadziej zdarza się, że dzieci nie chcą nosić okularów – szeroki wybór bardzo ciekawych, kolorowych oprawek powoduje, że wiele dzieci z przyjemnością zaczyna nosić okulary, traktując to jak dobrą zabawę. Jeżeli dziecko twierdzi, że w danych okularach jest mu niewygodnie albo sam zauważasz, że cały czas je poprawia i ściąga, nie należy tego bagatelizować. Może to oznaczać, że oprawki lub szkła są źle dopasowane. A co jeśli dziecko po prostu się buntuje? Warto podejść do tego tematu kreatywnie i dać dziecku dużą swobodę – zgoda na wybór oprawek przez małego pacjenta oraz bajki, w których główni bohaterowie noszą okulary, potrafią zdziałać cuda!

Lekarze w poradni okulistycznej dziecięcej
lek. med. Anna Sieja- Bujewska- specjalista chorób oczu

Informacja i rejestracja

" "