teleporady

Oddział Chirurgii OgólnejOrdynator: lek. Maciej Błaszczyński 
Zastępca Ordynatora: lek. Wacław Warzecha
Lekarze: lek. Witold Hołdys


lek. Robert Malmon

Pielęgniarka Oddziałowa: Alina Kościelniak
Lekarze współpracujący: dr hab. n. med. Małgorzata Kołodziejczak - w zakresie proktologii
 

Poradnia Chirurgii Ogólnej w Kowarach – czym się zajmujemy?

Poradnia Chirurgii Ogólnej to placówka, której pracownicy specjalizują się w diagnostyce oraz terapii chorób przewodu pokarmowego, jamy brzusznej oraz naczyń obwodowych. Wśród popularnych dolegliwości, które leczymy i diagnozujemy można wymienić przede wszystkim:

  • choroby woreczka żółciowego,
  • przepukliny,
  • schorzenia proktologiczne,
  • a także choroby jelit, wątroby, żołądka i innych narządów układu pokarmowego.

Poza diagnostyką i leczeniem wyżej wymienionych schorzeń, świadczymy różnego rodzaju usługi związane z tak zwaną „małą chirurgią”, w ramach których leczymy oparzenia oraz odmrożenia, zmieniamy opatrunki i zszywamy rany. Co więcej, w naszej poradni w Kowarach możliwa jest kontynuacja leczenia po zabiegach operacyjnych. Zlecamy także badania specjalistyczne, takie jak kolonoskopia czy gastroskopia, które w placówkach EMCsą wykonywane podczas znieczulenia.

Kiedy udać się do chirurga ogólnego?


Lekarz chirurgii ogólnej to specjalista, który zajmuje się przede wszystkim schorzeniami narządów należących do układu pokarmowego i narządów jamy brzusznej. Wizytę w przychodni chirurgii ogólnej warto rozważyć, jeżeli odczuwasz długotrwały, nieustępujący ból w tej części organizmu. Innym objawem, który powinien Cię zaniepokoić, są nawracające wymioty oraz biegunka, które mogą świadczyć o poważnych schorzeniach narządów układu pokarmowego. Pamiętaj, że do poradni chirurgicznej potrzebne jest skierowanie – aby je otrzymać, udaj się do najbliższej Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

 

Jak przebiega pierwsza wizyta u chirurga ogólnego ?

Na początku badania chirurg ogólny poprosi Cię, abyś opowiedział o swoich dolegliwościach, przebytych chorobach oraz o ogólnym stanie swojego zdrowia. Może również zapytać, czy podobne schorzenia występowały wcześniej w Twojej rodzinie, aby dowiedzieć się, czy jesteś w tzw. grupie ryzyka. Podstawą prawidłowej diagnozy są jednak badania fizykalne. Chirurg położy ręce na Twoim brzuchu i będzie sprawdzał, czy w którymś miejscu jamy brzusznej występuje ból przy nacisku lub jego zwolnieniu. Miejsce oraz rodzaj bólu to pierwsze wskazówki, mogące doprowadzić lekarza do rozpoznania choroby i wdrożenia odpowiedniej terapii.

Informacja i rejestracja

" "