Lekarze współpracujący: dr hab. n. med. Małgorzata Kołodziejczak - w zakresie proktologii
Poradnia Chirurgii Ogólnej w Kowarach – czym się zajmujemy?
Poradnia Chirurgii Ogólnej to placówka, której pracownicy specjalizują się w diagnostyce oraz terapii chorób przewodu pokarmowego, jamy brzusznej oraz naczyń obwodowych. Wśród popularnych dolegliwości, które leczymy i diagnozujemy można wymienić przede wszystkim:
choroby woreczka żółciowego,
przepukliny,
schorzenia proktologiczne,
a także choroby jelit, wątroby, żołądka i innych narządów układu pokarmowego.
Poza diagnostyką i leczeniem wyżej wymienionych schorzeń, świadczymy różnego rodzaju usługi związane z tak zwaną „małą chirurgią”, w ramach których leczymy oparzenia oraz odmrożenia, zmieniamy opatrunki i zszywamy rany. Co więcej, w naszej poradni w Kowarach możliwa jest kontynuacja leczenia po zabiegach operacyjnych. Zlecamy także badania specjalistyczne, takie jak kolonoskopia czy gastroskopia, które w placówkach EMCsą wykonywane podczas znieczulenia.
Kiedy udać się do chirurga ogólnego?
Lekarz chirurgii ogólnej to specjalista, który zajmuje się przede wszystkim schorzeniami narządów należących do układu pokarmowego i narządów jamy brzusznej. Wizytę w przychodni chirurgii ogólnej warto rozważyć, jeżeli odczuwasz długotrwały, nieustępujący ból w tej części organizmu. Innym objawem, który powinien Cię zaniepokoić, są nawracające wymioty oraz biegunka, które mogą świadczyć o poważnych schorzeniach narządów układu pokarmowego. Pamiętaj, że do poradni chirurgicznej potrzebne jest skierowanie – aby je otrzymać, udaj się do najbliższej Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
Jak przebiega pierwsza wizyta u chirurga ogólnego ?
Na początku badania chirurg ogólny poprosi Cię, abyś opowiedział o swoich dolegliwościach, przebytych chorobach oraz o ogólnym stanie swojego zdrowia. Może również zapytać, czy podobne schorzenia występowały wcześniej w Twojej rodzinie, aby dowiedzieć się, czy jesteś w tzw. grupie ryzyka. Podstawą prawidłowej diagnozy są jednak badania fizykalne. Chirurg położy ręce na Twoim brzuchu i będzie sprawdzał, czy w którymś miejscu jamy brzusznej występuje ból przy nacisku lub jego zwolnieniu. Miejsce oraz rodzaj bólu to pierwsze wskazówki, mogące doprowadzić lekarza do rozpoznania choroby i wdrożenia odpowiedniej terapii.
Ważne! Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki Cookies zapisywane na urządzeniach końcowych użytkowników, aby ułatwić Ci korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się.
Szczegółowe informacje dotyczące wykorzystywania Cookies i możliwości zmiany ich ustawień znajdują się w Polityce Prywatności.