Joanna Szymanowska

psychiatra, psychiatra dziecięcy

lek. Joanna Szymanowska ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie, jest psychiatrą i psychiatrą dziecięcym.

Przez pierwsze 13 lat pracowała jako psychiatra dzieci i młodzieży w Poradni Psychiatrycznej Instytutu Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie zdobyła specjalizację pierwszego stopnia z psychiatrii dzieci i młodzieży oraz specjalizację jednostopniową (nowym trybem specjalizacyjnym) z psychiatrii dorosłych.

Przez kolejne dwa lata prowadziła Oddział Dzienny Psychiatryczny Terapeutyczny dla Dzieci, w Warszawie. Pracowała również w Centrum Odwykowym Zgierska  - w oddziale dziennym i poradni leczenia uzależnień. 

W okresie 1999 - 2008 działała w Stowarzyszeniu Analizy Lacanowskiej Sinthom, której była członkiem-założycielem. W ramach tej działalności korzystała z szkoleń, superwizji i wykładów psychoanalityków z Francji, Niemiec i Argentyny. Odbyła również własną psychoanalizę w nurcie psychoanalizy lacanowskiej.

Od 2010 roku pracuje głownie jako psychiatra dorosłych, jej doświadczenie zawodowe obejmuje praktycznie cały zakres psychiatrii dorosłych, jak i dzieci i młodzieży, w tym również leczenie uzależnień i konsultacje pacjentów z problemami somatycznymi. 

W Szpitalu św. Anny w Piasecznie przyjmuje pacjentów w Poradni Zdrowia Psychicznego.

 

Specjalizacje:

psychiatra , psychiatra dziecięcy

Placówki:

Piaseczno - Szpital św. Anny

ul. A. Mickiewicza 39 , 05-500 Piaseczno
tel.: 22 73 54 100
e-mail: piaseczno@emc-sa.pl