Sancha

Fernando Gómez Sancha

chirurg, urolog

Dr Fernando Gómez Sancha jest kierownikiem Katedry Urologii i Chirurgii Robotycznej na ICUA - Clinica CEMTRO w Madrycie, gdzie specjalizuje się w laserowej prostatektomii za pomocą laserów GreenLight i Holmium oraz robotycznej radykalnej prostatektomii. Pracuje również w Hill Clinic (Sofia, Bułgaria).

Po ukończeniu medycyny na Universidad Complutense, dr Fernando Gómez Sancha specjalizował się w chirurgii urologicznej w szpitalu Universitario de La Princesa w Madrycie, a w urologii rekonstrukcyjnej w Instytucie Urologii w Londynie u prof. A. R. Mundy. Jest współzałożycielem Instituto de Cirugía Urológica Avanzada (ICUA) w Madrycie i pionierem w fotoselektywnym odparowywaniu prostaty (PVP) Greenlight dla łagodnej hiperplastii prostaty (BPH) oraz ablacji kriochirurgicznej i HIFU na raka prostaty w Hiszpanii. Obecnie łączy pracę kliniczną z akademickimi i dydaktycznymi, aktywnie wykładając i szkoląc innych lekarzy na całym świecie.

Szpital św. Anny w Piasecznie jako jedyny w Polsce stosuje metodę HoLEP jako zabieg pierwszego wyboru.  Oddział urologiczny Szpital św. Anny prowadzi leczenie w ramach NFZ i odpłatnie, a  w ramach pakietu onkologicznego wykonywana jest pełna diagnostyka i leczenie nowotworów układu moczowego.

Specjalizacje:

Urologia , Chirurgii Ogólnej

Placówki:

Piaseczno - Szpital św. Anny

ul. A. Mickiewicza 39 , 05-500 Piaseczno
tel.: NFZ 22 73 54 100
e-mail: piaseczno@emc-sa.pl