Kompleksowa terapia przeciwobrzękowa

Kompleksowa terapia przeciwobrzękowa

Kompleksowa terapia przeciwobrzękowa skierowana jest do pacjentów, którzy borykają się z obrzękami różnych części ciała. Właściwe rozpoznanie przyczyny oraz wdrożenie kompleksowego leczenia przynosi zdecydowaną poprawę i redukcję obrzęku.

Do powstania obrzęków dochodzi najczęściej na tle schorzeń nabytych, takich jak: niewydolność żylna, limfatyczna, mieszana żylno-limfatyczna, po różnych zabiegach chirurgicznych, w tym chirurgii onkologicznej. Obrzęk kończyny może być też pierwszym objawem choroby nowotworowej.

Istnieje też spora grupa pacjentów z wrodzonym obrzękiem limfatycznym obejmującym najczęściej kończyny.

Coraz więcej pacjentów, zwłaszcza kobiet, zapada na obrzęk tłuszczowy, spowodowany nadmiernym odkładaniem się tkanki tłuszczowej na udach i podudziach oraz w okolicy bioder, co prowadzi do znacznej deformacji i bólu tej okolicy ciała.

Powstanie obrzęku na tle różnych chorób, doprowadza często do ograniczenia mobilności pacjenta, silnego bólu, powstania ran. Powoduje również problemy z wykonywaniem codziennych czynności, doborem odpowiedniego obuwia, ubrań, a nawet z dbaniem o higienę.

Na kompleksową terapię przeciwobrzękową składa się:

drenaż limfatyczny
przerywany ucisk pneumatyczny
bandażowanie wielowarstwowe przy użyciu bandaży o niskiej rozciągliwości
pielęgnacja skóry
dobór właściwej odzieży uciskowej
nieustanna edukacja i wsparcie pacjenta w chorobie

Naszą pomoc kierujemy przede wszystkim do pacjentów z obrzękami kończyn górnych i dolnych, moszny, twarzy, którzy wymagają diagnostyki i leczenia, ale też do tych, którzy potrzebują konsultacji i wsparcia odnośnie doboru wyrobów uciskowych.

Obejmujemy opieką także dla pacjentów z ranami na kończynach, które powstały na tle różnych chorób.

Zatem jeśli zmagacie się Państwo z obrzękami różnych części ciała, nie znacie przyczyny dla której się pojawiły, potrzebujecie szybkiej diagnostyki, a następnie wdrożenia kompleksowej terapii przeciwobrzękowej, serdecznie zapraszamy do skorzystania z wiedzy i doświadczenia personelu.

Lekarz: lek. Katarzyna Drożdż - angiolog
Fizjoterapeuta: Monika Góra

Informacja i rejestracja