Poradnia Urologiczna

Poradnia urologiczna zajmuje się diagnozowaniem, badaniem i leczeniem chorób układu moczowo-płciowego u mężczyzn i kobiet w różnym wieku (w tym również dzieci). Zapewniamy kompleksowe wsparcie w przypadku dolegliwości urologicznych takich jak m.in. problemy z prostatą, infekcje układu moczowego, kamica moczanowa, nietrzymanie moczu, dysfunkcje erekcyjne, krwiomocz, torbiele nerek itp.

Nasi lekarze w Poradni urologicznej we Wrocławiu przy ul. Królewskiej 30:

●     dr n.med. Adam Wojciechowski

Do Poradni urologicznej NFZ zgłaszają się pacjenci z różnymi dolegliwościami układu moczowo-płciowego. Do jednych z najczęstszych dolegliwości zaliczamy infekcje układu moczowego. Dotyczą one zarówno dorosłych, jak i dzieci. Infekcje układu moczowego objawiają się m.in.: bólem podczas oddawania moczu, częstomoczem, bólem w podbrzuszu, koniecznością częstego oddawania moczu w nocy, niekiedy również krwiomoczem i gorączką.

●     Jak leczyć infekcje układu moczowego? Przy infekcji dróg moczowych lekarz najczęściej zaleca leczenie antybiotykami. Bardzo ważne jest przy tym zachowanie prawidłowej higieny osobistej, picie odpowiedniej ilości płynów i zapobieganie wychłodzeniu dolnych partii ciała.

Do Poradni urologicznej NFZ we Wrocławiu często zgłaszają się też pacjenci borykający się z problemami z prostatą. Objawy tej dolegliwości to m.in. opóźnione oddawanie moczu, uczucie nie w pełni opróżnionego pęcherza, konieczność częstego oddawania moczu.

●     Prostata — jakie badania profilaktyczne? Mężczyźni po 40. roku życia powinni poddawać się regularnym badaniom prostaty. Lekarz wykonuje badanie per rectum. Niekiedy wykonywane jest również USG jamy brzusznej lub badanie krwi na oznaczenie poziomu markerów PSA.

Poradnia urologiczna dla dzieci we Wrocławiu

Nasza Poradnia urologiczna dla dzieci specjalizuje się również w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń moczowo-płciowych u najmłodszych pacjentów, zapewniając im fachową, miłą i bezstresową opiekę. Wizyta u lekarza urologa w przypadku dzieci zalecana jest, gdy występują objawy takie jak m.in.:

●     u noworodka stwierdzono wady rozwojowe układu moczowego lub narządów rozrodczych u chłopców

●     występują nawracające infekcje dróg moczowych, a u dziewczynek również infekcje narządów płciowych (szczególnie, jeśli dolegliwości dotyczą niemowląt)

●     dziecko wydala niewielkie ilości moczu pomimo dużej ilości wypijanych płynów, a kostki i nadgarstki są przy tym obrzęknięte

●     pojawia się krwiomocz, krwinkomocz, białkomocz

●     dziecko cierpi na ból w okolicy nerek lub pęcherza moczowego

●     nastąpiło zatrzymanie oddawania moczu, a ciało zaczyna puchnąć


ul. Królewska 30: dr n.med. Adam WojciechowskiInformacja i rejestracja