Poradnia Rehabilitacyjna

Poradnia rehabilitacyjna zapewnia profesjonalną pomoc medyczną pacjentom ze schorzeniami objawiającymi się m.in. bólem kręgosłupa i stawów obwodowych, a także osobom wymagającym rehabilitacji po przebytych urazach i operacjach. Nasi specjaliści zajmują się korektą wad postawy kręgosłupa oraz fizjoterapią neurologiczną.

Poradnia rehabilitacyjna we Wrocławiu specjalizuje się w diagnostyce, a następnie fachowym doborze indywidualnego trybu i zakresu rehabilitacji oraz fizjoterapii.

Nasi lekarze w Poradni rehabilitacyjnej we Wrocławiu przy ul. Łowieckiej 24:

●     lek. med. Andrzej Śmiałowski

Nasi lekarze w Poradni rehabilitacyjnej we Wrocławiu przy ul. Królewskiej 30:

●     dr n.med. Beata Nowak

Nasi lekarze w Poradni rehabilitacyjnej we Wrocławiu przy ul. Pilczyckiej 148:

●     dr n. med. Renata Sokolik

●     lek. med. Elżbieta Dyba-Kachnikiewicz

●     dr n.med. Beata Nowak

Czym się zajmuje Poradnia rehabilitacyjna?

Poradnia rehabilitacyjna zajmuje się rehabilitacją wrodzonych i nabytych schorzeń narządu ruchu. Po konsultacji lekarskiej pacjent zostaje zakwalifikowany na odpowiedni rodzaj rehabilitacji. W ramach działań Poradni zapewniamy też badania wad postawy. Zajmujemy się rozpoznawaniem i terapią wad postawy u dorosłych i dzieci. Przyjmujemy dzieci z wadami postawy w różnym wieku.

Fizjoterapia we Wrocławiu w specjalistycznej Poradni rehabilitacyjnej

●     Fizjoterapia — co to jest?

Fizjoterapia to metoda leczenia, która wykorzystuje wrażliwość ludzkiego organizmu na bodźce zewnętrzne. Celem działań fizjoterapeutycznych jest m.in. zahamowanie postępów choroby, odzyskanie sprawności fizycznej, zapobieganie nawrotom dolegliwości. 

●     Fizjoterapia — na czym polega?

Fizjoterapia wiąże się bezpośrednio z rehabilitacją medyczną. Dzieli się na kilka działów ze względu na rodzaj zastosowanego bodźca, np. terapia manualna to oddziaływanie bodźców kinetycznych i mechanicznych, kinezyterapia — działanie ruchu, masaż leczniczy — działanie bodźców mechanicznych itd.

ul. Łowiecka 24:lek. med. Andrzej Śmiałowski
ul. Królewska 30: dr n.med. Beata Nowak
ul. Pilczycka 148: dr n. med. Renata Sokolik
lek. med. Elżbieta Dyba-Kachnikiewicz
dr n.med. Beata Nowak

  

 

Informacja i rejestracja