Szczepienia przeciw grypie

Szczepienia przeciw grypie

Jesień to okres wzmożonej zachorowalności na grypę. Jednak by się przed nią uchronić lub przejść chorobę znacznie łagodniej watro już teraz pomyśleć o szczepieniu.

W naszej Poradni Internistycznej w Szpitalu św. Anny w Piasecznie jest już dostępne szczepienie przeciw grypie.

Szczepienie wliczone jest w cenę konsultacji internistycznej, koszt konsultacji 130 zł.

Dlaczego warto się szczepić?

Dzięki szczepieniom liczba zachorowań ulega znacznemu zmniejszeniu w większości krajów europejskich. Niestety, w Polsce tzw. wyszczepialność, jest na bardzo niskim poziomie, co stanowi stały problem epidemiologiczny i duże wyzwanie dla lekarzy aby uświadamiać pacjentom jak ważne jest aby się szczepić. Szczepienie przeciw grypie ma bowiem szereg istotnych działań na układ obronny człowieka. Przede wszystkim wzmacnia mechanizmy obronne oraz stymuluje wytwarzanie przeciwciał przeciw wirusowych, nie tylko przeciwgrypowych - mówi prof. dr hab. med. Tadeusz Płusa, z Oddziału Chorób Wewnętrznych i Chorób Płuc w Szpitalu im. św. Anny w Piasecznie

Czym jest szczepionka przeciw grypie?

Szczepionka przeciw grypie – Jest to szczepionka zawierająca antygeny powierzchniowe i elementy struktury wewnętrznej wirusa grypy typu A i B powodująca czynne uodpornienie przeciwko grypie. Aktualne szczepy do produkcji szczepionek są co rok polecane przez Światową Organizację Zdrowia. (źródło: Centrum Monitorowania Grypy)

Przeciwwskazania:

Kobiety w ciąży, tylko za konsultacją lekarza
Jeżeli wystąpiła alergia na którykolwiek ze składników szczepionki( w tym białko kurze)
Ostre choroby zakaźne
Choroby powodujące wzrost powyżej 38 st. C
Choroba przewlekła, szczególnie w jej najostrzejszym stadium

(źródło: Centrum Monitorowania Grypy)

Informacja i rejestracja